BitraChain Teknolojisi

 

BitraChain teknolojisi, Bitranium Teknoloji’nin geliştirdiği temel aşaması bitmiş olan geliştirme ve tasarım aşamasına girmiş Türkiye’nin ilk değişken blokzinciridir.

BC (BitraChain) kullanıcılar arası şahitlik sistemi kullanan her düğümü birbirine bağlı bir şekilde çalıştıran, şuanda bilinen tüm dünya blokzincirleri arasındaki en hızlı transfer özelliğine sahip olan blokzincirdir.

Temel altyapısı python ile yazılan tasarımsal kısmında DJANGO web dili kullanılan bu zinciri diğerlerinden ayıran en büyük özelliği Bitranium Teknolojinin gündemdeki tüm çözümlerini aynı zincir üzerinde çalışmasına olanak sağlaması ve ekran kartı ile mining sistemi sayesindedir.

Güvenlik olarak tüm test ve denetimlerden geçmiş Dünyaca kanıtlanmış olarak ilerlemektedir. Sunucu ve mining sistemleri ayrı olarak Ubuntu sunucularda çalışarak en yüksek özelliklere sahiptir. Birbirinden bağımsız bu sunucular Dünya’da bilinen en iyi sistemleri içermektedir. Bitranium Teknolojinin kendi veri merkezine sahip olmasından dolayı blokzincirde’ki kullanıcıların tümü özenle korunmaktadır.

 

 

 

Sunucular yurtdışı kaynaklı olarak çalışır ve internet altyapısı bilinenlerinde ötesindedir. BitraChain tüm çözümlerini (Bitrapay,BitraCase,BitraCüzdan) bu blokzincire entegre halde çalıştırarak hiçbir aksaklığa sebep olmamasını garanti altına alacaktır.

 

Hızındaki öne çıkan özelliği her veriyi milisaniyede küçük kod parçacıklarına bölerek işlemesidir. Blokzincir herhangi bir güvenlik ihlali durumunda kendi geliştirdiği exploitlerini devreye sokarak kullanıcıları zincire kitler ve işlem yapılmasını temizleyene kadar engeller.

 

BitraChain kapasitesini Türkiye’deki devlet kurumlarının altyapısını karşılamak adına geliştirmektedir. Diğer dünya devletlerine kurulan blokzincir altyapısından daha hızlı kurulum sağlayarak liderlik hedefindedir.